Dům voskových figurýn

13. května 2007 v 12:26 | kacenka |  Filmy
Remake, proklínané slovo nejen v hororovém žánru. Tentokrát naštěstí nejde o oblíbené kopírování japonského vzoru - předlohou se stala americká klasika House of Wax z padesátých let. A navzdory trendům nejde ani o remake doslovný, a tak jsem se na Dům voskových figurín docela těšil.
Šestičlenná skupinka mládežníků (ano, další teenagerský horor) se vydává za zábavou a sportem. Po cestě zabloudí, přijde o provozuschopný dopravní prostředek a narazí na podivného muže s vyšinutým bratrem (důležitou rekvizitou podobně laděných snímků). Vystrašená šestice hledá záchranu ve zdánlivě opuštěném malém městečku, kde narazí na podezřele dobře zásobené muzeum voskových figurín. Když se pokusí zjistit, jak to s voskovými obyvateli je, začíná očekávaný boj o život.

Film má dvě velké nevýhody. Režisér se tak usilovně snažil diváka seznámit s postavami a vybudovat atmosféru, že tomu věnoval celou třetinu filmu. Vzhledem k tomu, že se mu ne zcela zdařilo, jde o třetinu značně nudnou. Druhou nevýhodou filmu je, který ve vás neustále vzbuzuje dojem, že už jste všechno někde viděli. Nejspíš v Texaském masakru motorovou pilou. Některé scenérie jako by mu z oka vypadly.
Skalní fanoušci hororů si ale přijdou na své. Ve druhé polovině filmu nastoupí klasické vyvražďovací schéma a přibude efektů i krve. Po delší době tak na DVD přichází pořádná porce nápaditě a dostatečně brutálně umrtvovaných herců. Pochvalu si zaslouží také (před)závěrečná scéna, v níž si skvěle užijete kombinace ohně a tun vosku. Herecké výkony stěží označíte za excelentní, na druhou stranu, je alespoň na co se dívat. Paris Hiltonová předvede spodní prádlo, Elisha Cuthberdová zase přiléhavé tričko. Nebýt zbytečně dlouhé stopáže celého snímku, počet hvězdiček v našem hodnocení by se určitě zvýšil. tady náky ty fotky:

stáhnout si tento fim můžete na:

http://www.uploading.com/files/3TFL32LP/D__m_voskov__ch_vigur__n.avi.html
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaký filmy se ti líbí??

Komedie 29.3% (17)
Horory 17.2% (10)
Scifi 6.9% (4)
Historický 1.7% (1)
Dokumenty 3.4% (2)
Přírodovědný 8.6% (5)
Pohádky-malovaný, hraný 13.8% (8)
Love Story 5.2% (3)
Dobrodružný 5.2% (3)
Jiný 8.6% (5)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama