Texaský masakr motorolovou pilou

12. května 2007 v 23:19 |  Filmy
Film podle skutečné události, která se stala v 70. letech v Texasu. Psychopatický šílenec s motorovou pilou si ve sklepě jednoho starého domu doslova zřídil lidské řeznictví.
Děj se jinak neliší od originálu..Parta mladých lidí jede na koncert (Austina, Erin, Pepper, Morgan, Kemper) . Během jízdy kouří trávu a jinak dovádí a jen tak,tak že nesrazí ženu, která se úplně duchem nepřítomna potácí uprostřed silnice. Tak jí tedy zastaví a svezou. Když ale cizí žena zjistí, kam jedou, tak si vzápětí vytájne pistoli, a se slovy "stejně všichni umřete" Si sním vystřelí mozek. Díky této náhodě se dostanou úplně jinam než chtěli. Lístky na koncert jejich oblíbené kapely jsou jim najednou celkem k ničemu. V nejbližším motorestu, který najdou, zavolají šerifa, ale musejí jet za ním.
Vyděšení kamarádi se obrátí na místního šerifa Hoyta a když se u něj nedovolají pomoci, rozhodnou se zjistit, co se děje.
Netuší, že se tak vystavují smrtelnému nebezpečí: v texaském okrese Travis řádí psychopatický Thomas Hewitt ( narodil s deformovaným obličejem a nyní se mstí všem, kteří se k němu dostanou), který své oběti likviduje motorovou pilou. Je jedním ze členů šílené rodiny s kanibalskými sklony, která ve starém domě provozuje své sadistické hrátky.
Hrdinům nezbývá, než se pokusit z děsivého místa vyváznout na vlastní pěst. Souboj na život a na smrt začíná - a je jasné, že ne všichni z něj mohou vyváznout živí.
Psychopat s kůžemi tváří jiných lidí na hlavě pobíhající kolem, který vše co vidí (včetně sebe) řeže motorovkou, se nakonec ukáže být zdaleka nejsympatičtější ze všech místních. Až hlavní hrdinka Erin zajde na návštěvu do karavanu obývaného lokálními, velmi pohostinnými kráskami, pak pochopíte. Na to, že někdo z bandy, možná s výjimkou Erin přežije, asi hodně rychle zapomenete a stejně tak myslet si že někdo zemře "normální" rychlou smrtí by bylo asi hodně naivní. Leatherface si své obětí vyloženě vychutnává a poté co si je pověsí za žebra na hák, motorovkou odřízne jednu nohu, poté mu způsobenou otevřenou ránu začne vycpávat solí a v klidu pozoruje jak chudáček svojí nohou, která mu ještě zbyla, brnká na piano, které je pod ním.
Brutalita a jednotlivé morbidní scény jsou zobrazeny velice profesionálně. Okolní postavy jsou dostatečně divné a zvrhlé, hrdinové zemřou, takže spokojení musí být snad všichni. Nezbývá, než jeden z nejlepších snímků poslední doby jednoznačně doporučit. Příběh Texaský masakr motorovou pilou je děsivý především pomyšlením na to, že se skutečně stal.
Na podzim roku 1973 policie na farmě Thomase Hewitta objevila těla minimálně 33 obětí (které bývalý zaměstnanec jatek zavraždil a zohavil nejrůznějšími způsoby) s tím, že se našel minimálně jeden "kousek" z každého z těl přímo na Hewittově pozemku. Tato událost z pochopitelných důvodů natolik otřásla celou americkou veřejností, že se o rok později (1974), penězchtivý producenti rozhodli celý tento happening zfilmovat. .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaký filmy se ti líbí??

Komedie 29.3% (17)
Horory 17.2% (10)
Scifi 6.9% (4)
Historický 1.7% (1)
Dokumenty 3.4% (2)
Přírodovědný 8.6% (5)
Pohádky-malovaný, hraný 13.8% (8)
Love Story 5.2% (3)
Dobrodružný 5.2% (3)
Jiný 8.6% (5)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama